Preview Mode Links will not work in preview mode

DEEP TALKS [CZE]


Jan 29, 2018

Martin Šonka je český akrobatický pilot a bývalý bojový pilot Vzdušných sil Armády ČR.

Tento díl podcastu Deep Talks je jako obvykle trochu jiný. Nebavíme se o běžných otázkách, jako jak Martin začal létat, ale řešíme jiná, neotřelá témata.

Martin závodí ve dvou odlišných kategoriích. Je pilot světové série Red Bull Air Race, ale také  mistr Evropy a vicemistr světa v letecké akrobacii.

Zatímco akrobatické létání je hodnocené rozhodčími za různé triky a manévry, Red Bull Air Race je čistě o rychlosti.

Věděli jste, že akrobatické létání je hlavně týmová práce? Martin vypráví, co rozhoduje o vítězství ve sportu, kde jsou rozdíly v desetinách sekundy. Dozvíte se, že jde nejen o perfektně připravené letadlo, ale i momentální koncentraci a stoprocentní fyzický i mentální výkon.

Koncentrace a optimalizace mentálního výkonu je téma, které rozhovor provází i nadále. Možná vás překvapí, že Martin po závodech obvykle extra neslaví. Přiznává, že po té fyzické a psychické námaze spojené se závodem si většinou dá jedno pivo a padá mu hlava. Ačkoliv je Martin vícemistr světa v akrobatickém létání, nespokojí se stím touží být nejlepší.

Na závěr řešíme další hluboká témama, například smysl života, charakteristiky špičkových sportovců a roli vojny. Martin popisuje, proč vstoupil do armády a jak to tam funguje.

Zajímá vás, jak Martin trénuje koncentraci? Jaká je správná míra nahecování? Jaké jsou možná nebezpečí letecké akrobacie? Jak vnímá fanoušky během závodů?

Poslechněte si tento Deep Talk s Martinem Šonkou a zjistíte to!

----

PODCAST DEEP TALKS

Petr Ludwig, autor knihy Konec prokrastinace, si do podcastu DEEP TALKS zve hosty, se kterými se baví o tématech jako jsou hodnoty, smysl práce/života a tom, co dělat pro lepší českou společnost.