Preview Mode Links will not work in preview mode

DEEP TALKS [CZE]


Jun 14, 2019

Natočit tenhle Deep Talk mi bylo ohromnou ctí a považuji ho za jeden z nejvýznamnějších dílů vůbec. Hostem mi byl Vladimír Drzuro. Vladimír v současné době vede newyorskou kancelář Úřadu pro vnitřní záležitosti OSN a je druhým nejvýše postaveným Čechem téhle organizace. Dostali jsme speciální povolení, abychom rozhovor mohli natočit přímo na půdě OSN.

Vladimír Dzuro zastával více než devět let funkci vyšetřovatele Mezinárodního tribunálu pro bývalou Jugoslávii. Pomohl zorganizovat a uskutečnit zatčení Slavka Dokmanoviće zodpovědného za vraždu stovek nevinných lidí na farmě Ovčara. Toto zatčení bylo prvním zatčením válečného zločince od konce druhé světové války.

Jako jeden z prvních se také dostal na místa těch nejhrůznějších a nejsmutnějších událostí této války. Podílel se na otevírání a exhumaci masového hrobu právě na farmě Ovčara. Svoje zkušenosti popsal v několikrát dotiskované knize Vyšetřovatel, která letos bude vycházet také v USA.

V rozhovoru řešíme témata jako: Co vede k tomu, že se z běžných lidí stanou vraždící zrůdy? Jaký je princip eskalace zla mezi skupinami? Jaký vliv hráli v balkánské krizi falešné zprávy, dnes označovány jako fake news? Jak se můžeme maximálně poučit, aby už se něco takového neopakovalo? Co si můžeme odnést z odkazu Václava Havla a proč si ho sám Vladimír Dzuro váží?

----

Video rozhovor: https://www.youtube.com/watch?v=snT7-3Enxv8

----

PODCAST DEEP TALKS

Petr Ludwig, autor knihy Konec prokrastinace, si do podcastu DEEP TALKS zve hosty, se kterými se baví o tématech jako jsou hodnoty, smysl práce/života a tom, co dělat pro lepší českou společnost.